Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 7.30 - 15.30

 

 

Aktualności wszystkie
2019-12-21
Otwieramy ulice Tysiąclecia i Bielską
- Kończymy przebudowę ulicy Tysiąclecia. To jedna z newralgicznych ulic dla układu komunikacyjnego Płocka – mówił prezydent Andrzej Nowakowski na piątkowej konferencji prasowej.
 
Prezydent spotkał się z dziennikarzami u zbiegu przebudowanej ul. Tysiąclecia i również całkowicie nowej alei Pawła Nowaka w miejscu, w którym w kwietniu przedstawiciele Wodociągów Płockich i Miejskiego Zarządu Dróg podpisali z konsorcjum trzech firm umowę na zrealizowanie tej inwestycji.
Andrzej Nowakowski podkreślał, że przebudowa ul. Tysiąclecia wraz z jej skrzyżowaniem z ul. Bielską była bardzo poważnym remontem. Kanalizacja była tu w złym stanie, a dodatkowo – kolektory ogólnospławne miały zbyt małą  przepustowość, by w czasie ulewnych opadów skutecznie odbierać jednocześnie ścieki sanitarne i wodę deszczową.
Zakres robót obejmował wybudowanie więc kanalizacji deszczowej o długości 1,5 km, przebudowę kanalizacji sanitarnej na długości 850 metrów, budowę wodociągu o długości 800 metrów oraz prace z branży drogowej: budowę nowej nawierzchni ulicy a także wykonanie chodnika wraz oświetleniem po południowej stronie ul. Tysiąclecia (chodnik wraz z drogą rowerową i nowym oświetleniem po północnej stronie ulicy został wykonany w ubiegłym roku).
Przebudowana zostało skrzyżowanie ul. Tysiąclecia z ul. Dąbrówki wraz z sygnalizacją świetlną. Zakres robót obejmował także przebudowę skrzyżowania ul. Tysiąclecia z Bielską i Mickiewicza. Najważniejsza zmiana polega tu na udrożnieniu wyjazdu z Tysiąclecia na Bielską. Pojazdy opuszczające Tysiąclecia przed przebudową „obsługiwały” dwa pasy ruchu. Po przebudowie są cztery pasy. Przybył prawoskręt, na skutek czego przystanek autobusowy został przeniesiony na ul. Bielską oraz lewoskręt. Dwa pasy prowadzą na wprost w ul. Mickiewicza.
Przebudowa kosztowała 14,1 mln zł (z czego Wodociągi Płockie zapłaciły – 4,95 mln, Miejski Zarząd Dróg – 9,2 mln zł). Udało się sięgnąć po 4 mln zł dofinansowania ze środków UE. - Podziękowania należą się wykonawcy za zakończenie prac przed terminem. Uznanie też budzi profesjonalizm firm, które tu pracowały – podkreślał prezydent Andrzej Nowakowski.
Dodajmy: przebudowa ul. Tysiąclecia miała potrwać do końca grudnia. Tymczasem otwieramy ją w sobotę 21 grudnia. Zaraz po otwarciu jej skrzyżowania z ul. Bielską na stare trasy wrócą autobusy KM tych linii, które z tej ostatniej ulicy korzystały (m.in. nr 3 i 22). Na ul. Tysiąclecia autobusy wrócą na początku 2020 roku.