Znajdujesz się w: Projekt Stop tirom
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem  awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 8.00 - 15.00

 

 

Projekt Stop tirom
W czerwcu zaczną na terenie Płocka obowiązywać ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Płocka – STOP TIROM. Od poniedziałku 30 marca będzie można składać wnioski o wydanie zezwoleń w postaci identyfikatorów upoważniających przewoźników do poruszania się w wyłączonych strefach. Wydanie zezwolenia jest bezpłatne.
Ciężki ruch tranzytowy i pojazdów z towarami niebezpiecznymi będzie odbywał się bez ograniczeń wyłącznie po drogach, które będą pełnić funkcje stworzonych do tego celu „korytarzy komunikacyjnych”. Od czerwca w wielu miejscach na terenie Płocka zaczną funkcjonować strefy, do których wjazd i poruszanie się pojazdów ciężarowych i przewożących towary niebezpieczne będzie ograniczony i możliwy wyłącznie w oparciu o posiadane zezwolenie w postaci stosownego identyfikatora umieszczonego za przednią szybą po lewej stronie pojazdu. 
 
Na podstawie zarządzeniem nr 423/2015 Prezydenta Miasta Płocka z dnia 18 marca 2015 r. został wprowadzony na terenie Gminy-Miasto Płock Regulamin wydawania i użytkowania zezwoleń w postaci identyfikatorów upoważniających do wjazdu i poruszania się ulicami objętymi ograniczeniem w ruchu pojazdów:
 
- przewożących towary niebezpieczne,
-  pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton,
-  pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 8 ton. 
 
W związku z powyższym od czerwca 2015 r. zaczną obowiązywać na ulicach Płocka ograniczenia w ruchu dla wszystkich pojazdów objętych Regulaminem.
 
Od poniedziałku 30 marca można będzie złożyć wniosek i uzyskać zezwolenie w postaci identyfikatora upoważniającego przewoźników posługujących się pojazdami ciężarowymi do wjazdu i poruszania się ulicami objętymi ograniczeniem w ruchu pojazdów przewożących towary niebezpieczne, pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton i pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 8 ton. Zezwolenie w postaci identyfikatora na wjazd i poruszanie się po strefie ograniczeń wydawane jest BEZPŁATNIE. Można je uzyskać po spełnieniu kryteriów zawartych w Regulaminie i złożeniu wniosku w Biurze Obsługi Klienta na stanowisku nr 6 lub drogą pocztową na adres Pl. Stary Rynek 1, 09-400 Płock. Szczegółowe informacje na ten temat są udzielane pod nr tel. 024 367 08 32.
 
Dokumenty do pobrania