Znajdujesz się w: Aktualności wszystkie
opcja1
Awarie
ul. Graniczna 42
2019-08-29

Wodociagi Płockie Sp. z o.o. Wydział Sieci Wodociągowej informuje, że w związku z usuwaniem  awarii sieci wodociągowej na...

AL. Jana Pawła 74
2019-06-13

Fortum Network Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu 13.06.2019r rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii...

ul. Chopina 20
2019-06-07

PETROTEL Sp. z o.o. informuje, że w związku z naprawą kabla telekomunikacyjnego

na ul. Chopina 20  zajęto pas...

ul. Grodzka 7
2019-06-04

ENERGA-OPERATOR S.A. informuje, że w związku zusuwaniem awarii energetycznej na ul. Grodzkiej 7 zajęto pas drogowy.Powierzchnia zajętego...

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach na drogach to prosimy o dodanie adesu email. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Szybki kontakt

Miejski Zarząd Dróg w Płocku
ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock
tel. 024 364 01 20
tel./fax 024 367 19 10
e-mail: mzd@mzd-plock.eu
Godziny pracy: 8.00 - 15.00

 

 

Aktualności wszystkie
2023-05-26
Otwieramy pierwszy odcinek ul. Kościuszki

1 czerwca otwieramy przejazd pierwszym, całkowicie przebudowanym odcinkiem ul. Kościuszki.

Chodzi o fragment, który leży między pl. Narutowicza i ul. Tumską, a placem Obrońców Warszawy. Prace zaczęły się tu pod koniec ubiegłego roku i polegały przede wszystkim na rozdzieleniu kanalizacji z ogólnospławnej na sanitarną oraz deszczową. Następnie wykonaliśmy nową nawierzchnię, chodniki. Przy czym jezdnię wyłożyliśmy granitową kostką, a chodniki – granitowymi płytami. Na koniec zainstalowaliśmy nowe oświetlenie.

W ten sam sposób przebudujemy odcinek przecinający pl. Obrońców Warszawy oraz kolejny – między tym placem, a skrzyżowaniem z ul. Misjonarską.

Rozdział kanalizacji wraz z odtworzeniem nawierzchni prowadzimy też na pl. Dąbrowskiego, w tym miejscu roboty właśnie się toczą. Dziś do Szpitala św. Trójcy oraz budynków Akademii Mazowieckiej można dojechać po południowej jezdni, jadąc od skrzyżowania z ul. Gradowskiego „pod prąd”.

Prace zaś przeniosły się na kolejny odcinek południowej jezdni, bliżej ul. Kościuszki.

W poniedziałek 5 czerwca zaś nastąpi większa zmiana: wykonawca całkowicie zamknie na okres do dwóch miesięcy północną jezdnię pl. Dąbrowskiego (czyli od strony siedziby Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki) i zacznie tam prace rozdziale kanalizacji.

Za całą przebudowę zapłacimy 16,9 mln zł. Ponad połowę tych kosztów pokryjemy ze środków zewnętrznych. Pięć mln zdobyliśmy z budżetu państwa i cztery mln – z budżetu samorządu Mazowsza z „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

K. Kozłowski